Konkursy i Olimpiady

Lekcje z ZUS - Etap Okręgowy
16-03-2015

Dnia 16 marca 2015 roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział Kielce odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Blisko 650 uczniów w kraju odpowiadało na 23 pytania testowe wielokrotnego wyboru i dwa pytania opisowe. Młodzież musiała się zmierzyć m.in. z pytaniami dotyczącymi daty wprowadzenia pierwszych ubezpieczeń społecznych, źródeł przychodu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, warunków do uzyskania renty z tytułu niezdolności do pracy, czy rodzaju dokumentów, na których pracodawca rozlicza się z opłacanych składek. W ramach pytań otwartych uczniowie musieli wyliczyć i opisać świadczenia, jakie przysługują z racji opłacania składki na ubezpieczenie chorobowe oraz instytucje, do jakich zgłoszony zostaje przedsiębiorca przy rejestracji firmy w tzw. jednym okienku.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2e: Sylwia Uchniak, Monika Kasperczyk i Karolina Lasota. Drużynowo dziewczęta zajęły 5 miejsce w województwie świętokrzyskim.

• Alicja Garus, Paulina Haja