Zaangażowanie popłaca, czyli wycieczka nagrodowa
24-09-2013

Dnia 24 września Rada Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie nagrodziła aktywnych uczniów. Wyróżnieni uczniowie za przygotowanie uroczystości z okazji 10-lecia szkoły, działalność artystyczną, promowanie szkoły i rozsławianie jej dobrego imienia w środowisku lokalnym udali się na szlaki pienińskich gór. Mimo zapowiadanej deszczowej pogody uczestników wycieczki mile zaskoczyły piękne, jesienne krajobrazy błyszczące w promieniach słońca. Pieniny to miejsce, gdzie natura i kultura przeniknęły się wzajemnie i połączyły w pełnej harmonii. Wyjątkowy krajobraz, wspaniała przyroda, bogaty i zróżnicowany folklor, a także walory zdrowotne klimatu (wody mineralne) sprzyjają zainteresowaniu tym regionem.

Atrakcją programu był wzbudzający wiele pozytywnych emocji spływ Dunajcem tratwą flisacką i wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę. Pełni wrażeń uczestnicy wycieczki mogli odpocząć w restauracji w Maniowych, gdzie zjedli pyszny obiad. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni energii do dalszej pracy w godzinach wieczornych wrócili do Jędrzejowa.

Uczniowie dziękują panu Cezaremu Terczyńskiemu, przewodniczącemu Rady Rodziców oraz panu Władysławowi Równickiemu, dyrektorowi szkoły za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

• Małgorzata Wojtasik