Szczególny dzień w Konarskim
29-04-2011

W związku z beatyfikacją Papieża Polaka, cała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks.Stanisława Konarskiego w dniu 29 kwietnia 2011r uczestniczyła w Projekcie Edukacyjnym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - "Żywe Pomniki Beatyfikacji Jana Pawła II". Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym Matki Bożej Łaskawej o godz. 8.30 - Mszą świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ks. proboszcz Franciszek Piwowarczyk. Po Mszy świętej pan dyrektor Władysław Równicki przypomniał postać naszego Wielkiego Rodaka, kładąc szczególny nacisk na Jego zasługi dla ludzi wierzących i niewierzących na całym świecie . Następnie uczniowie pod kierunkiem katechetki Beaty Kwapień i p. Grzegorza Leśniewskiego przedstawili montaż słowno-muzyczny nawiązujący tematycznie do świętości życia Jana Pawła II. Po uroczystości w kościele wszyscy uczestnicy udali się na plac szkolny , gdzie przedstawiciele klas maturalnych zasadzili "Jodłę Papieską", będącą Żywym Pomnikiem upamiętniającym ten szczególny dzień obecnego stulecia.

O godz. 11 odbyła się uroczystość wręczenia świadectw absolwentom szkoły. Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością pan Edmund Kaczmarek starosta powiatu jędrzejowskiego, pan Janusz Stankiewicz Naczelnik wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego i pan Grzegorz Gałużka, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach. Dyrektor szkoły pan Władysław Równicki w swoim przemówieniu podziękował wychowawcom i pedagogom za poniesiony trud wychowania i nauczania, a absolwentom życzył pomyślnych wyników na wszelkich egzaminach. Ciepłe słowa skierował również do nauczycieli i absolwentów pan Edmund Kaczmarek, starosta powiatu jędrzejowskiego.

Podczas uroczystości zgodnie z tradycją szkoły uhonorowano najlepszych uczniów, którzy uzyskali średnią ocen na świadectwie minimum 5.0 medalem Złotego Absolwenta. Byli to: Justyna Chomczyńska, Justyna Marszałek, Monika Pawłowska, Małgorzata Stępień, Dawid Karasek. Absolwenci otrzymali z rąk pana Edmunda Kaczmarka, starosty powiatu jędrzejowskiego i dyrektora szkoły Władysława Równickiego medale, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Rodzicom tych uczniów wręczono listy gratulacyjne. Uhonorowano również uczniów za pracę na rzecz dobrego imienia szkoły oraz złożono podziękowania dla rodziców, którzy czynnie uczestniczyli w życiu szkoły. Wyróżniono Medalem ks. S.Konarskiego panią Beatę Tkaczyk, a szczególne podziękowania za pracę w Radzie Rodziców otrzymali pan Zdzisław Lendlewicz i pan Waldemar Strzelecki.

Przedstawiciel Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach pan Grzegorz Gałużka nagrodził absolwentów Karolinę Myślińską i Annę Szumiał ufundowanym stypendium rektorskim. W imieniu absolwentów podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli oraz wychowawców złożyła Anna Kiełtyka. Do tych podziękowań i życzeń absolwenci dołączyli piękne kwiaty. Ze strony młodszych kolegów pożegnał absolwentów Mateusz Blicharski, Przewodniczący SU, a Radosław Suliga wykonał dla nich swój popisowy utwór instrumentalny.

W części artystycznej wystąpili: Piotr Zawierucha i Małgorzata Cebulska w koncercie wokalnym, a uczniowie klasy 3lh w kabarecie „Nadzwyczajna Rada Pedagogiczna”.

Uroczystość prowadzili absolwenci: Monika Pawłowska i Piotr Zawierucha, a przygotowali: Małgorzata Wojtasik, Beata Kwapień i Grzegorz Leśniewski.

• Beata Kwapień, Małgorzata Wojtasik