XII. edycja Dnia Przedsiębiorczości
25-03-2015

Ogólnopolski projekt Dzień Przedsiębiorczości realizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W tym roku kolejna edycja odbyła się 25 marca 2015 roku. Program służy włączeniu dorosłych w edukację młodzieży oraz zbudowaniu dobrych relacji między szkołą a miejscem pracy. To program jednodniowych praktyk dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, sprzyjający podejmowaniu trafnych decyzji odnośnie dalszej edukacji i planowania kariery zawodowej. Uczniowie otrzymują możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły realizując program udają się do Wyższej Szkoły Sił Powietrznych, Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie obserwują pracę na różnych stanowiskach związanych z lotnictwem. Jest to dla uczniów zupełnie nowe doświadczenie, z którym nie spotykają się na co dzień. Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: Aldona Nawrot, Magdalena Prusicka, Wojciech Cichoń i Paulina Haja.

Dzień Przedsiębiorczości jest okazją do zweryfikowania wiedzy zdobytej w szkole, poza szkołą z tą praktyczną, którą uczniowie wpisują do swojego dzienniczka. Taki wpis mogą wykorzystać później w CV.

• Paulina Haja