Uczniowie górą ... a może prima aprilis?
01-04-2015

1 kwietnia, prawie w samo południe, na sali gimnastycznej zgromadziło się pięć drużyn, aby stoczyć walkę na wiedzę z różnorodnych dziedzin.

Wśród śmiałków, którzy nie obawiali się stanąć przed tym trudnym zadaniem, znaleźli się: Ilona Pawłowska, Mateusz Skrzypczyk i Daniel Rusak; Piotr Simlat, Patryk Sieracki i Katarzyna Zięba; Klaudia Lisowska, Hubert Grabowski i Renata Blicharska; Patryk Tracz, Tomasz Pazera i Kamil Mularczyk, a także troje nauczycieli: Magdalena Prusicka, Karina Trzcina i Włodzimierz Piasecki.

Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem przybyli na halę, by obserwować ten zacięty bój i z zaangażowaniem kibicować swoim kolegom i koleżankom lub po prostu trzymać kciuki, by nauczyciele polegli.

Uczniowie już wcześniej przygotowywali się do kibicowania, wymyślając hasła, by wesprzeć swoje drużyny.

Wśród tego tłumu można też było zaobserwować przyczajonych w tylnej części sali, tuż przy drzwiach, nauczycieli, którzy z pewną dozą nieśmiałości lub nawet strachu pojawili się tam, by obserwować swych kolegów podczas umysłowych zmagań.

Dlatego słowa uznania należą się tym, którzy odważnie i dumnie zasiedli tuż przy zawodnikach, wierząc w nich i nie obawiając się kompromitacji, nawet w przypadku porażki.

Wreszcie przystąpili do boju… Prowadzący, czyli Katarzyna Radomska i Adrian Chrzanowski, zasypywali zawodników różnorodnymi pytaniami, sprawdzając ich wiedzę ogólną. Michalina Chełmińska skrupulatnie zapisywała wyniki. Zawodnicy spisywali się doskonale, odpowiadali z biologii, geografii, chemii, języka polskiego i szło im fantastycznie…

Ale niestety, ktoś musiał wreszcie odpaść…Jako pierwsza została wyeliminowana drużyna uczniów, zaraz za nimi odpadli nasi dzielni nauczyciele, których pokonała chemia. Ale zacięty bój toczył się dalej. Ostatecznie zwyciężyli panowie z grupy czwartej, czyli Patryk Tracz, Tomek Pazera i Kamil Mularczyk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! A wszystkich zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych imprezach przygotowywanych przez Samorząd Uczniowski.

• Karina Trzcina