Stypendia dla najzdolniejszych uczniów z województwa świętokrzyskiego
09-04-2015

Podczas gali wręczenia stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych 9 kwietnia 2015r. w Wojewódzkim Domu Kultury wśród 40 zaproszonych uczniów znalazła się nasza uczennica Ilona Pawłowska. Stypendium w ramach VII edycji programu unijnego otrzymało 166 uczniów w wysokości 3 600 zł. Siódma edycja programu stypendialnego jest ostatnią edycją realizowaną w ramach Programu Kapitał Ludzki. Wsparcie dla utalentowanej świętokrzyskiej młodzieży będzie kontynuowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020.

Uroczyste wręczenie stypendiów uświetnił występ utalentowanych „Pereł Ryszarda Góry” z Ostrowca Świętokrzyskiego, które zaśpiewały przeboje muzyki polskiej i światowej.

Ilona Pawłowska jest uczennicą klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno-medycznym, który jest zgodny z jej zainteresowaniami i uzdolnieniami. W minionych latach, w szkole gimnazjalnej Ilona brała udział w następujących konkursach:

• XI Wojewódzki Konkurs Geograficzny dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego,
  • XI Wojewódzki Konkurs Historyczny dla uczniów gimnazjów woj. świętokrzyskiego.

W naszej szkole wzięła udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego – etap szkolny, XXII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej oraz dostała się do etapu wojewódzkiego w Konkursie Młodzież Zapobiega Pożarom. Uczennica aktualnie pragnie spróbować swoich sił w Olimpiadzie Biologicznej lub Geograficznej. Ponieważ bardzo lubi biologię, chemię, geografię, matematykę i język angielski, rozwija swoje zainteresowanie z tych przedmiotów. Pragnie też doskonalić się z dziedzin informatycznych, aby w przyszłości móc posługiwać się interaktywnymi narzędziami w celu pogłębiania wiedzy.

Ilonę interesuje przyroda określonych regionów Polski oraz świata, lubi podróżować i w związku z tym przywiązuje dużą wagę do nauki języków obcych. Oprócz nauki języków programowych Ilona pragnie nauczyć się języka hiszpańskiego. Ilonę cechuje konsekwencja i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy, jest bardzo samodzielna, lubi pracować indywidualnie. W I semestrze nauki uczennica osiągnęła wysoką średnią ocen 5,0.

Życzymy jej osiągnięcia wyznaczonych celów oraz spełnienia marzeń na każdym życiowym etapie.

• Małgorzata Wielińska