Informatycy w krakowskiej AGH
17-04-2015

Uczniowie klas informatycznych Technikum nr 1 w Jędrzejowie - uczestnicy projektu "Szkoła, staż, praca - Twoja droga do sukcesu!" realizowanego w naszej szkole wspólnie z kieleckim Stowarzyszeniem Edukacja przez Internet odwiedzili w piątek 17 kwietnia 2015 roku w ramach dnia otwartego Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Celem wizyty było zapoznanie się uczestników projektu z perspektywami edukacyjnymi oferowanymi przez uczelnię.

Przyszli informatycy zapoznali się z ofertą edukacyjną AGH prezentowaną na specjalnie przygotowanych stoiskach informacyjnych. Mieli także możliwość porozmawiania ze studentami na temat zasad rekrutacji, specyfiki poszczególnych kierunków oraz perspektyw zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Większą część wizyty uczniowie spędzili na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji gdzie wzięli udział w spotkaniu ze studentami informatyki, przedstawicielami Koła Naukowego BIT i wysłuchali wykładu pt. "Dźwięk przestrzenny w grach komputerowych".

Największą atrakcją była możliwość przyjrzenia się z bliska jak wyglądają zajęcia laboratoryjne na wyższej uczelni a także rozmowy z przedstawicielami kadry naukowej - sympatycznymi pasjonatami informatyki. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszył się działający model drukarki 3D oraz model samochodu wyścigowego, samodzielnie poruszający się po dość skomplikowanym torze.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zjedli smaczny obiad w restauracji Cichy Gaik.

Wyjazd młodzieży do krakowskiej AGH został zrealizowany w ramach projektu "Szkoła, staż, praca - Twoja droga do sukcesu!". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Artur Śliz