Uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły
30-09-2013

30 września to szczególny dzień dla społeczności uczniowskiej oraz pracowników szkoły. Uroczyście obchodzimy w tym dniu Święto Patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jędrzejowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele p. w. Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, którą koncelebrował Proboszcz Parafii Matki Bożej Łaskawej - ks. Franciszek Piwowarczyk oraz katecheta ksiądz Tomasz Prędotka. Po mszy świętej delegacja młodzieży złożyła serdeczne podziękowania za jej koncelebrę, wręczając kwiaty zaproszonym księżom. Za przygotowanie tej części uroczystości odpowiedzialni byli: katechetka Pani Agnieszka Bugajska oraz Pan Grzegorz Leśniewski.

W II części uroczystości głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie – mgr Władysław Równicki, który przywitał zgromadzonych gości: przedstawicieli władz powiatowych oraz oświatowych, nauczycieli naszej szkoły oraz pracowników naszej szkoły i społeczność uczniowską klas pierwszych. Pan Dyrektor wspominał postać naszego Patrona i jego zasługi dla rozwoju szkolnictwa.

Wiele ciepłych i wzruszających słów skierował do nas, jak zawsze, Starosta Jędrzejowski - pan Edmund Kaczmarek. Życząc młodzieży klas pierwszych sukcesów w nowej szkole

Następnie zaproszeni goście uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych. Rotę ślubowania odczytała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – uczennica klasy 3lh – Monika Lis.

Przyrzeczenie na Sztandar szkoły złożyli przedstawiciele wszystkich klas pierwszych. Z prawdziwym wzruszeniem wypowiadali słowa przysięgi, zapewniając o dobrych intencjach ucznia i Polaka, a także zobowiązując się dbać o dobre imię szkoły, szanować nauczycieli, pracowników szkoły i kolegów. Był to bardzo wzruszający i podniosły moment uroczystości. Za przygotowanie uroczystego ślubowania pierwszoklasistów odpowiedzialne były pani Renata Guździk oraz pani Dorota Paw.

Po ślubowaniu delegacja młodzieży złożyła wiązanki kwiatów pod tablicą epitafijną poświęconą Patronowi Szkoły, by w ten sposób oddać cześć Naszemu Patronowi.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klas 2l, 4l, 3lh– członkowie szkolnego Koła Miłośników Teatru oraz szkolnego zespołu muzycznego. Przedstawili oni montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem polonistki: Pani Agnieszka Maciąg - Wojtanowskiej oraz muzyka – Pana Grzegorza Leśniewskiego.

Był on wyrazem docenienia zasług i roli, jaką odegrał Nasz Patron w wychowaniu młodego pokolenia.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska