Konkursy i Olimpiady

Nasz zwycięzca ogólnopolskiego konkursu o ks. Stanisławie Konarskim
20-05-2015

Nasz uczeń Sebastian Bryła z kl. 1L zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie „Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny”, na poziomie szkół ponadgimnazjalnych, w kategorii prezentacja multimedialna. Nauczycielem opiekunem była p. Izabela Fatyga-Lato.

Konkurs zorganizowało Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego i pana Krzysztofa Babisza, Lubelskiego Kuratora Oświaty. Był on adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu upowszechnienie wiedzy o dokonaniach księdza Stanisława Konarskiego - doniosłej postaci w dziejach narodu polskiego; rozpropagowanie wartości głoszonych przez wybitnego Polaka i odniesienie ich do czasów współczesnych oraz doskonalenie umiejętności sprawnego i poprawnego posługiwania się językiem polskim.

Gratulujemy Sebastianowi i dziękujemy za promowanie sylwetki patrona naszej szkoły.

Zwycięska prezentacja Sebastiana do pobrania:

pobierz w formacie *.ppsx (Microsoft PowerPoint) 3.57 MB »

pobierz w formacie *.zip (prezentacja z muzyką) 10.6 MB »

• Izabela Fatyga-Lato