Konkursy i Olimpiady

Koncert z okazji XIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki
25-05-2015

W dniu 25 maja 2015r. w Jędrzejowskim Centrum Kultury odbył się koncert profilaktyczny pod hasłem „Rodzina wspólną troską” zorganizowany w ramach XIII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Organizatorami imprezy byli: Komenda Powiatowa Policji, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczną przy współpracy z gimnazjami, szkołami ponadgimnazjalnymi oraz Urzędem Miejskim w Jędrzejowie. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali na scenie krótkie formy teatralne, skecze, utwory wierszowane, monodramy oraz utwory wokalno-muzyczne, którego treścią była rodzina w różnym kontekście.

Uczniowie naszej szkoły: Natalia Stępień, Marta Fatyga, Paulina Jędruch z kl. 1b, Agata Szymańska z kl.1H, Marta Piątek z kl. 3RH i Adrian Chrzanowski z kl. 3L pod kierunkiem ks. Michała Pakuły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt.: „Opowieść o rodzinie”, którego treść bardzo wzruszyła odbiorców.

Bezgraniczna miłość żony do męża, przekraczająca barierę zdrady i kłamstwa spowodowała całkowite przewartościowanie i przemianę mężczyzny. Mąż uświadamia sobie jak wiele mógł stracić gdyby nie posłuchał prośby żony, pozostając w rodzinie, tylko przez jeden miesiąc. Straciłby przede wszystkim szacunek i autorytet u syna, a dzięki żonie stał się wspaniałym i kochanym ojcem a także dobrym mężem. Jak wiele takich sytuacji może zdarzyć się w rodzinach?

W II części koncertu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem „Rodzina wspólna troską”. Z naszej szkoły złożono dwie prace: film nagrany przez ucznia kl. 1a Piotra Kuśmierza oraz prezentację multimedialną opracowaną przez uczniów kl. 3I Darię Pardałę i Radosława Nowaka, którzy otrzymali dyplom za III miejsce i nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczniom biorącym udział w spektaklu oraz ks. Michałowi serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów i promowanie naszej szkoły!

• Małgorzata Wielińska