Konkursy i Olimpiady

XI Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Regionie Świętokrzyskim "Moja Mała Ojczyzna"
30-03-2011

"Świętokrzyskie czaruje" – pod tym hasłem odbył się 30.03.2011 XI Konkurs Wiedzy o Regionie Świętokrzyskim w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Kielcach.

Reprezentacja naszej szkoły - Magdalena Tutaj ( II le) i Dawid Karasek ( III le) zajęli II miejsce w finale wojewódzkim konkursu o regionie świętokrzyskim. Celem konkursu jest rozwinięcie zainteresowań Ziemią Świętokrzyską, jej tradycjami, kulturą, zabytkami, walorami turystycznymi i krajobrazowymi oraz kształtowanie wrażliwości ekologicznej.

Konkurs składał się z dwóch części. Eliminacje miały formę testu, składającego się z 40 pytań. Do finału wchodziło 5 drużyn reprezentujących szkoły z województwa świętokrzyskiego, które uzyskały w eliminacjach największą liczbę punktów.

Do finału weszły drużyny z następujących szkół :

1.VI LO im.J. Słowackiego w Kielcach,

2.ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie,

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu

4. IV LO im.C.K Norwida w Ostrowcu Świętokrzyskim,

5. III LO im C.K Norwida w Kielcach

W finale 2-osobowe drużyny odpowiadały ustnie na wylosowane przez siebie pytania. Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli uzyskując ostatecznie II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Renata Guździk