Wyjazd edukacyjny do hoteli w Kielcach
16-10-2013

16.10.2013 roku uczniowie klas hotelarskich w ramach projektu „Hotelarze przyszłości” udali się na wycieczkę przedmiotową do Kielc, której głównym celem było zapoznanie z działalnością i sposobem funkcjonowania hoteli działających w regionie. Pierwszym punktem wyjazdu był czterogwiazdkowy Hotel Uroczysko w Cedzynie, gdzie uczestnicy projektu obejrzeli pokoje dwuosobowe, apartamenty, salę konferencyjną, restaurację oraz centrum fitness i SPA. Mieli również możliwość zapoznać się z pracą recepcji, porozmawiać z recepcjonistą o jego codziennych obowiązkach, a także wysłuchać ciekawego wykładu na temat standardów obsługi oraz wymagań dla przyszłych recepcjonistów. Przy okazji pobytu w Cedzynie młodzież zwiedziła położone nieopodal Hotele „Gromada” i „Echo”.

Kolejnym obiektem, do którego udaliśmy się był Hotel Qubus. Manager hotelu oprowadził uczniów po obiekcie oraz przedstawił nam jego charakterystykę. W drodze powrotnej do Jędrzejowa uczniowie zwiedzili Hotel „Magnolia”, gdzie również zjedli obiad. Uczestnicy wycieczki zgodnie twierdzą, że wiedza zdobyta podczas wyjazdu pozwoli im lepiej poznać zawód hotelarza i zrozumieć wiele zagadnień z dziedziny hotelarstwa.

• Wojciech Cichoń