Ewakuacja "Konarskiego"
24-09-2015

W dniu 24 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek prawdopodobnego zaistnienia zagrożenia życia, zdrowia osób przebywających w szkole z powodu pożaru, który wybuchł na strychu naszego budynku.

Po zauważeniu wydobywającego się dymu na strychu, został powiadomiony dyrektor szkoły Władysław Równicki, który wezwał Straż Pożarną i zarządził ewakuację uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

W miejscu zbiórki sprawdzona została obecność, stan zdrowia ewakuowanych. Okazało się, że brakuje trzech uczniów, którzy prawdopodobnie zostali w budynku.

Po złożeniu meldunku sytuacyjnego dyrektorowi szkoły przez Teresę Segietę strażacy wkroczyli do zadymionego budynku, aby ratować uczniów, którym groziło niebezpieczeństwo utraty życia. Pozoranci tego zdarzenia zostali bezpiecznie przetransportowani do szpitala przez karetkę pogotowia w celu zdiagnozowania stanu ich zdrowia.

Na miejscu zbiórki ewakuowanych przebywało 501 uczniów, 47 nauczycieli, 6 pracowników administracji i 9 pracowników obsługi.

Po odwołaniu alarmu, wszyscy uczestnicy ewakuacji powrócili na lekcje.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

• Teresa Segieta