Nasi uczniowie w Niemczech
09-10-2015

W dniach 07-09. października 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Niemiec. Mieli oni okazję poznać ciekawostki naszego sąsiada oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Organizatorem wycieczki była pani Katarzyna Szydłowska - nauczycielka języka niemieckiego we współpracy z panem Stanisławem Wilkiem i panią Marzeną Magierą – Albin.

W planie pierwszego dnia zwiedzania był Poczdam. Po męczącej podróży uczestnicy wycieczki udali się do rokokowego pałacu Fryderyka II „Sanssouci”, gdzie poznali ciekawostki związane z życiem tego wielkiego pruskiego władcy oraz zwiedzali przepiękny tarasowy park pałacowy z interesującymi budowlami, m.in. Pałac Smoka, Pavilon Chiński. Następnie zobaczyli Friedenskirche (Kościół Pokoju) oraz Bramę Branderburską, a na zakończenie pobytu w Poczdamie odbyli spacer po poczdamskiej starówce.

W drugi dzień uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Berlina od wjazdu na wieżę telewizyjną, gdzie podziwiali panoramę miasta z wysokości 206m. Następnie spacerowali po centrum zwiedzając pozostałości Muru Berlińskiego, Wyspę Muzeów, Muzeum Egipskie, Bramę Branderburską, Katedrę Berlińską, Uniwersytet Humboldta oraz Reichstag. Po południu zwiedzali również osobliwości Berlina Zachodniego, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma- symbol zniszczeń wojennych oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Techniki z unikatowymi eksponatami lokomotyw, samolotów oraz statków.

Trzeci dzień to wypoczynek na Wyspie Tropikalnej koło Berlina, jednej z niepowtarzalnych i największych w Europie tropikalnych miejsc rozrywki i wypoczynku. Wśród atrakcji tej wyspy są m.in.: las i wioska tropikalna, Laguna Bali i Morze Południowe, zjeżdżalnia wodna. Ale wszystko co dobre szybko się kończy i po kilkugodzinnym szaleństwie nadszedł czas powrotu do domu, bo jak mówi powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

• Katarzyna Szydłowska