Konkursy i Olimpiady

Nasz laureat konkursu "Pomysł na biznes"
17-10-2013

Znamy laureatów konkursu "Pomysł na biznes" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Na konkurs napłynęło prawie 100 prac autorstwa uczniów świętokrzyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy prezentowali swoje pomysły na założenie własnej firmy produkcyjnej czy usługowej, opisując zasady jej funkcjonowania, źródła pozyskania pieniędzy oraz bilans finansowy po pierwszym roku działania.

Prace oceniało Jury złożone z przedstawicieli Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego, Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Podczas oceny premiowane były szczególnie odważne, oryginalne projekty biznesowe, innowacyjność założeń marketingowych, konkurencyjność oraz niebanalne pomysły na wypromowanie produktu lub usługi.

Wśród laureatów znalazło się 12 osób, po 6 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych.

Dnia 17 października wybraliśmy się na otwarcie Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu, nowego obiektu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podczas którego zostały ogłoszone wyniki konkursu “Pomysł na biznes“ zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Nasz uczeń Tomasz Grzegorczyk z klasy 4e znalazł się na trzecim miejscu co jest ogromnym osiągnięciem biorąc pod uwagę ilość nadesłanych prac oraz to, że pozostali laureaci i wyróżnieni z kategorii ponadgimnazjalnej to uczniowie szkół kieleckich.

• Anna Krempińska