Mój nauczyciel… Moja nauczycielka…
13-10-2015

…jest dla mnie motywacją, swoim zapałem i miłością do przedmiotu, którego uczy, daje mi mnóstwo energii i chęci do pogłębiania wiedzy.

…sprawił, że poczułam, że mogę osiągnąć wszystko.

…nauczyła mnie, że powinniśmy wszystko przyjmować z pokorą.

…nauczył mnie piłki nożnej od podstaw.

…pokazała mi, że matematyka to przedmiot, który da się obliczyć.

…naprowadził mnie na właściwy kierunek, zawdzięczam mu to, że jestem właśnie tutaj.

…gdyby nie ona, nigdy nie rozbudziłaby się we mnie pasja do języka polskiego. Zawsze radosna i uśmiechnięta, widać, że kocha to, co robi.

…nauczyła mnie, że mimo przeciwności losu, zawsze jest wyjście z trudnej sytuacji.

…sprawił, że wybrałem drogę, którą chcę kierować się w życiu.

Tymi słowami rozpoczęła się tegoroczna akademia przygotowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ciepłe słowa do wszystkich pracowników szkoły skierował pan dyrektor, Władysław Równicki, podkreślając istotną rolę pracowników oświaty w kształtowaniu nowoczesnego społeczeństwa. Życzenia złożyła również pani Bożena Smorąg, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz pan Tomasz Gil, wiceprzewodniczący Rady Rodziców, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Podczas uroczystości Nagrodą Dyrektora uhonorowani zostali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, którzy w ostatnim czasie wyróżnili się wyjątkową pracowitością, oddaniem dla szkoły i osiągnięciami w dziedzinie nauczania. Tym razem byli to: Anastazja Kośmider, Monika Kowalska, Grzegorz Ryński, Sabina Chechelska, Izabela Fatyga-Lato, Włodzimierz Piasecki, Anna Równicka, Katarzyna Szydłowska, Jolanta Tompolska, Elżbieta Grad, Ewelina Walczyńska, Wioletta Bugajska, Aldona Nawrot, Wojciech Cichoń, Maria Kot, Marcin Bielecki, Teresa Świderska, Bożena Lniak, Maria Gul oraz Barbara Czarnecka.

Ponadto w tym roku podczas uroczystości powiatowej pani Anna Białek-Wątor otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty; Nagrodą Starosty zostali wyróżnieni: Bożena Smorąg, Bartosz Grudzień oraz Małgorzata Wojtasik. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Małgorzata Kasperek-Przybyła, Agnieszka Bugajska, Elżbieta Cichoń, Maria Kot oraz Anna Równicka. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczona została pani Małgorzata Nartowska, Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: Elżbieta Grad, Robert Wójcik i Jacek Pańtak, natomiast Brązowy Medal otrzymali: Izabela Fatyga-Lato, Małgorzata Wojtasik oraz Tomasz Chruściel.

W tym roku ślubowanie nauczyciela mianowanego złożyli: Marzena Magiera-Albin oraz Marek Pułka.

Wyjątkowym wyróżnieniem w naszej szkole jest „Belfer Konara”, czyli dowód uznania dla tych nauczycieli, których w szczególny sposób cenią uczniowie. W tym roku na to zaszczytne miano według społeczności uczniowskiej zasłużyli: pani Anna Sioja oraz pan Marcin Białek.

Wyjątkowym momentem szkolnej uroczystości było pożegnanie, odchodzącej na emeryturę, pani Jolanty Jakubczyk, która przez wiele lat uczyła języka angielskiego i francuskiego oraz swą postawą ciągle przypominała o tym, co w życiu naprawdę ważne i wartościowe.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, która na chwilę przeniosła wszystkich zgromadzonych w nieco inny świat, świat subtelnego humoru Kabaretu Starszych Panów, który potrafił wysmakowanym żartem nie tylko rozbawić, ale i skłonić do refleksji nad życiem, nad światem, a czasem dokonać niemożliwego, czyli na chwilę zatrzymać czas.

Trudnemu zadaniu przekazania tych wartości postanowili sprostać: Patryk Koncewicz, Patryk Jaworski, Aleksandra Janusek, Katarzyna Radomska, Klaudia Lisowska, Michalina Chełmińska, Eliza Szprecher oraz Kamil Poczęty.

• Karina Trzcina