Nowe miejsca praktyk hotelarzy
17-10-2015

W trosce o właściwy przebieg edukacji zawodowej uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego oraz uatrakcyjnienie oferty kształcenia dnia 17.10.2015 r. w Kościelisku została podpisana „Umowa - Porozumienie” z siecią Domów Wczasowych WAM Spółka z.o.o. Warszawa, Oddział WDW Zakopane – Kościelisko. W podpisaniu umowy uczestniczyli: Krzysztof Kotrys - dyrektor Ośrodka Wczasowego REWITA, Władysław Równicki - dyrektor ZSP nr 1 w Jędrzejowie oraz Jolanta Tompolska - kierownik kształcenia praktycznego w ZSP nr 1. Porozumienie dotyczyło wyjazdów uczniów kształcących się zawodzie technik hotelarstwa na praktyki zawodowe do ośrodków wczasowych znajdujących się w malowniczych Tatrach.

Na podstawie „Porozumienia” młodzież będzie miała zagwarantowany czterotygodniowy wyjazd na praktyki z zakwaterowaniem i całodziennym wyżywieniem w obiekcie, w którym będzie nabywać i doskonalić swoje umiejętności zawodowe. Uczniowie będą mogli zmierzyć się z nowymi sytuacjami podczas pracy w recepcji, restauracji, kawiarni czy pokojach gościnnych oraz zdobyć doświadczenie zawodowe.

Podczas podpisywania umowy pan dyrektor Ośrodka Wczasowego REWITA przybliżył nam historię powstania urokliwego kompleksu wypoczynkowego oraz jego losy.

Pierwsza grupa "hotelarzy" wyjedzie do Kościeliska już w lutym. Życzymy owocnych praktyk oraz miłego wypoczynku po pracy.

• Jolanta Tompolska