Święto bibliotek szkolnych
29-10-2015

Już od 16 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a nasza biblioteka świętowała 29.10.2015 r W tym roku oficjalne hasło to School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą. Świętowanie rozpoczęliśmy od konkursu „ABC wiedzy o książce i bibliotece”. Czytelniczki z klasy 1b śpiewająco rozwiązały polsko-angielski test.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach aktywizujących czytelnictwo. Staraliśmy się udowodnić, że warto czytać. Metodą pracy w grupach porównali wady i zalety książki tradycyjnej i elektronicznej. Na koniec wypracowaliśmy „szkolny odlot czytelniczy” czyli nowe pomysły na czytanie. Podczas świętowania nie zabrakło słodkości.

• Monika Kowalska