Zaduszki poetyckie
30-10-2015

„Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów pod murem i niebo jesienne u góry.

I dla nich ten dzień – ten dzień listopadowy.”

Danuta Gellnerowa

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane na przełomie października i listopada Zaduszki Poetyckie, które miały nas wszystkich wprowadzić w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu i zatrzymać się na chwilę pogoni za codziennymi obowiązkami i problemami.

W tym roku naszej uroczystości przyświecało hasło: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych…” dedykowane pamięci tych wszystkich, którzy na zawsze do nas odeszli: naszym najbliższym, krewnym, znajomym, nauczycielom i uczniom.

Szczególne miejsce poświęciliśmy w naszych wspomnieniach nauczycielom naszej szkoły: Panu Profesorowi Andrzejowi Rosołowskiemu, Pani Profesor Jadwidze Hryniewieckiej, Pani Profesor Krystynie Władyce oraz Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Świerczyńskiemu.

Program został przygotowany przez księdza Michała Pakułę oraz uczniów klas: 4e: Karolinę Dyksę, Dariusza Wachowicza; 3lb: Tatianę Jeżewską, Martynę Fendrych, Renatę Blicharską, Ilonę Kuras, Wiktorię Szumiał, 3lh: Katarzynę Radomską, 3e Michalinę Chełmińską, Weronikę Kowal, Magdę Czekaj, 1l: Dorotę Wachowicz, 2a: Patryka Jaworskiego i Kamilę Kwiatkowską oraz klasy 1hr: Dominikę Wasik, Maję Kaprońską oraz Wojciecha Sadowskiego pod opieką pani Agnieszki Maciąg-Wojtanowskiej i pana Józefa Zugaja.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział w uroczystości naszym gościom: Dyrekcji szkoły, nauczycielom i pracownikom administracyjnym szkoły i uczniom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością pomimo wielu obowiązków i zechcieli być razem z nami. Połączyła nas poezja, która pomogła odkryć w poetyckich strofach to, co dobre, ważne i piękne w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych.

• Agnieszka Maciąg - Wojtanowska