„Dobry hotelarz powinien…”
03-11-2015

„Dobry hotelarz powinien widzieć wszystko, jakby się nic nie widziało. Słyszeć wszystko i zapomnieć, że się słyszało. Wiedzieć więcej niż inni i trzymać to w sekrecie” – Cesar Ritz

Te słowa, najlepiej wpisują się w klimat wycieczki uczniów klas o profilu hotelarskim do kieleckich hoteli klasy biznes „Odyssey” i „Qubus”.

Dzięki uprzejmości dyrekcji, mogliśmy zapoznać się ze specyfiką działalności jedynego w regionie świętokrzyskim pięciogwiazdkowego hotelu – „Odyssey”. Zaprzyjaźniona z „Konarskim” kierownik recepcji pani Kamila Krzysztofik oprowadziła uczniów po kompleksie, pokazując min. apartament, pokoje dwuosobowe, centrum wellnes & spa, basen, sauny, restauracje, Klub ” Boracay”, sale konferencyjne. Po zapoznaniu się z obiektem, Pani Kamila Krzysztofik przedstawiała zgromadzonym profil działalności hotelu a także opowiedziała o swojej drodze kariery i specyfice pracy w branży hotelarsko - gastronomicznej. Adepci hotelarstwa, chętnie zadawali pytania dotyczące ich dziedziny. Na koniec, uczniowie udali się na spacer wokół hotelu podziwiając wspaniały widok na miasto Kielce.

Z gościnności drugiego z odwiedzonych hoteli hotelarze z ZSP nr 1 korzystają już po raz kolejny, będąc zawsze miło przyjętymi. Czterogwiazdkowy „Qubus” położony w centrum miasta to hotel typowo biznesowy. Swoim gościom oferuje noclegi w komfortowych pokojach, sale konferencyjne, saunę, siłownię, mały basen oraz restaurację. Pani Elżbieta Puto opowiedziała uczniom o technicznych aspektach pracy w hotelarstwie, zwracając szczególną uwagę na dobro gościa.

Wycieczkę zwieńczył, krótki spacer po mieście, podczas, którego hotelarze zwiedzali jego główne atrakcje.

Dla pierwszoklasistów, było to pierwsze praktyczne spotkanie z wybranych przez nich zawodem, dzięki któremu mogą zwrócić uwagę na kształcenie umiejętności i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy w branży hotelarskiej.

• Marcin Białek, Wojciech Cichoń