Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ₋ etap szkolny
04-11-2015

Dnia 4 listopada w naszej szkole odbyły się zawody pierwszego stopnia Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”. Honorowy patronat nad XXIX Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka. Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej ma charakter trzystopniowych zawodów, przy czym zawody I i II stopnia (szkolne i okręgowe) zostaną przeprowadzone w formie pisemnej, natomiast zawody III stopnia (centralne) zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Uczniowie mieli za zadanie napisać wypracowanie na wybrany temat, rozwiązać zadanie z podstaw ekonomii oraz test jednokrotnego wyboru.

Z naszej szkoły w zmaganiach konkursowych wzięli udział:

1. Kasperczyk Monika 3e
  2. Uchniak Sylwia 3e