Wydarzenia

II Ogólnopolskie Kolarskie Kryterium Uliczne
24-09-2011

W sobotę 24 września w Jędrzejowie odbyło się II Ogólnopolskie Kolarskie Kryterium Uliczne z cyklu Grand Prix im. Michała Połetka, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie. Wyścig odbył się na pętlach liczących 1900 metrów. Start oraz meta znajdowały się przy ZSP Nr 1 na ul. Przypkowskiego.

W imprezie wzięło udział ponad 100 kolarzy z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych, zrzeszonych w klubach sportowych i niezrzeszonych m.in. Martyna Klekot z Częstochowy, która znajduje się w kadrze narodowej kobiet. Nasz powiat reprezentowali: w kategorii gimnazjów Kamil Legut uczeń gimnazjum Nr 1 w Jędrzejowie, który zajął III miejsce; w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Kamil Kasprzyk uczeń ZSP Nr 1 w Jędrzejowie, który zajął I miejsce oraz w tej samej kategorii Kamil Sęk z Sobkowa który zajął III miejsce.

W wyścigu obecni byli dwaj znani polscy zawodowi kolarze: Tomasz Brożyna i Kazimierz Stafiej. Gościem specjalnym wyścigu była Beata Oczkowicz, wicewojewoda świętokrzyski, która wraz ze starostą jędrzejowskim Edmundem Kaczmarkiem wręczała zwycięzcom medale, puchary i dyplomy.