Losy absolwenta
19-11-2015

Pierwszym gościem w ramach spotkań pt. "Losy absolwenta" była Roksana Małkowska, która opowiedziała nam o swojej ścieżce kariery edukacyjnej i zawodowej. Roksana była uczennicą naszego II Liceum Ogólnokształcącego w klasie humanistycznej.

Jako absolwentka wspomina naszą szkołę bardzo pozytywnie, często wraca wspomnieniami do szkolnej ławki i lekcji języka angielskiego u pani Doroty Paw, wspomina miłą atmosferę i wspaniałych ludzi.

Po maturze, rozpoczęła naukę w Szkocji w Glasgow Caledonian University, specjalizując się w Kryminologii, Socjologii i Psychologii oraz historii badań psychicznych ( specjalizacja choroby i zdrowie psychiczne). Na swojej ścieżce kariery zajmowała się sprawami administracyjnymi, pracowała jako wolontariuszka, wspierała ofiary przestępstw oraz towarzyszyła i zaprzyjaźniała się z osobami znajdującymi się w celach śmierci.

Jest osobą aktywną, uczestniczyła w wielu programach biznesowych związanych z kierowaniem i odnalezieniem się na różnych rynkach biznesowych.

Zachęcała naszych uczniów do nauki języków obcych i pracy w wolontariacie.

Życzyła każdemu młodemu człowiekowi podobnej przygody, spotkania wielu ciekawych ludzi, odważnych decyzji w wyborze swojej ścieżki edukacyjnej czy zawodowej: "Pamiętajcie wasze marzenia też chodzą do pracy".

Jest nam niezmiernie miło, że wielu absolwentów powraca w szkolne mury i dzieli się z nami swoimi wspomnieniami.

• Barbara Terczyńska