VIII Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
23-11-2015

W dniach 16–22 listopada 2015 roku po raz ósmy został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej.

Program dla szkół ponadgimnazjalnych realizował moduł „Biznes przy tablicy”. W naszej szkole w ramach tego obszaru przy udziale przedstawicieli firm tj. Starostwa Powiatowego, Rzecznika Praw Konsumentów, Komendy Powiatowej Policji, Banku Pekao S.A., Powiatowego Urzędu Pracy realizowano następującą tematykę:

1. Finanse
  2. Konsument
  3. Marketing firmy
  4. Własna firma
  5. Pracownik i pracodawca
  6. Etyczny biznes

Spotkania zorganizowały nauczycielki: Jolanta Tompolska i Anna Białek-Wątor.

• Paulina Haja