Konkursy i Olimpiady

Szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”
11-12-2015

11 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się po raz pierwszy szkolny etap konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, który jest kolejnym etapem w realizacji projektu edukacyjnego ”Kultura bezpieczeństwa”.

Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Konkurs został zrealizowany dzięki pomocy inspektora pracy pana Stanisława Golmento. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 35 pytań jednokrotnego wyboru.

Do rywalizacji przystąpili:

KLASA 4E

1. Sęk Dominika
  2. Wachowicz Dariusz

Po teście przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych z Kielc zaprezentowali uczniom lekcję pierwszej pomocy oraz wykład ”Kręgosłup i bezpieczeństwo”. Następnie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród przez dyrektora szkoły Władysława Równickiego i inspektora pracy Stanisława Golemnto.

Dziesięć osób które najlepiej napisały test zostało nagrodzonych upominkami ufundowanymi przez Państwową Inspekcję Prac oraz WSEPiNM. Dwie uczennice, które rozwiązały bezbłędnie test już w lutym 2016 zmierzą się w etapie regionalnym, a są to Eliza Szprecher z klasy 1a oraz Magdalena Życińska z klasy 2er. Konkurs w szkole został zorganizowany przez Annę Krempińską– koordynatora projektu ”Kultura bezpieczeństwa”.

• Anna Krempińska