Konkursy i Olimpiady

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
11-12-2015

Dnia 11 grudnia odbył się etap powiatowy XXIII edycji „Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK” organizowanej przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie. Tematyka konkursu jest bardzo szeroka i dotyczy: zasad zdrowego odżywiania, higieny osobistej i otoczenia, znaczenia aktywności ruchowej, ochrony środowiska, profilaktyki uzależnień, zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, problematyki HIV i AIDS, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz podstawowych wiadomości o PCK.

W Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu jędrzejowskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Klaudia Lisowska z klasy III lh, która zdobyła III miejsce w powiecie. Gratulujemy!

• Elżbieta Cichoń