Świąteczne spotkanie
21-12-2015

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie odbyła się uroczysta wigilia, w której uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy.

Na początku pan dyrektor Władysław Równicki złożył życzenia przypominając istotę Świąt Bożego jak również zwyczaj dzielenia się opłatkiem.

Następnie uczniowie przedstawili montaż o tematyce bożonarodzeniowej. Przesłaniem montażu było to, iż współczesny człowiek nie rozumie Świąt Bożego Narodzenia jakby się gdzieś zagubił w tym wszystkim.

Po przedstawieniu prowadząca uroczystość Katarzyna Radomska zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. Nauczyciele, uczniowie i zaproszeni goście śpiewali kolędy wraz z zespołem muzycznym pod opieką pana Józefa Zugaja.

Na zakończenie spotkania opłatkowego życzenia złożyli: pani Izabela Fatyga Lato - jako przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz przewodniczący Rady Rodziców - pan Cezary Terczyński. Wszyscy zgromadzeni złożyli sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem, a następnie w sali konferencyjnej odbyła się degustacja potraw wigilijnych.

Uroczystość przygotowali katecheci: ks. Michał Pakuła, ks. Jerzy Zawłocki i pani Agnieszka Bugajska.

• Agnieszka Bugajska