24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
10-01-2016

Po raz 24 uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP-y w dniu 10 stycznia 2016r. Zarząd Fundacji podjął decyzję, że 24 Finał będzie poświecony pediatrii, oddziały dziecięce w ponad 330 szpitalach zostaną wyposażone w nowy sprzęt lub zostanie wymieniony sprzęt zużyty. Podobnie jak w latach ubiegłych także oddziały geriatryczne zostaną wsparte o specjalistyczne rzeczy medyczne i rehabilitacyjne.

W dniu 8 stycznia grupa 42 naszych wolontariuszy została przeszkolona w JCK przez przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej oraz szefa Sztabu, uczniowie zostali zapoznani z regulaminem zbiórki oraz zasadami bezpieczeństwa. W dniu 10 stycznia wolontariusze kwestowali w różnych miejscach najczęściej przed dużymi sklepami , przed kościołami i kaplicami kościelnymi, na stacjach paliw oraz na ulicach, a w godzinach wieczornych uczestniczyli w koncercie „Światełko do nieba”.

Oto lista wolontariuszy: kl.1a – Weronika Morąg, Eliza Szprecher, Izabela Dziopa, Agnieszka Grzelec, Kinga Włodarczyk, Daria Kopeć, Magdalena Kozieł, kl.1b - Katarzyna Król, Karina Doniewska, Maria Pabich, Klaudia Jaworska, Weronika Ozga, kl.1L – Natalia Mierzwińska, Aleksandra Łodczyk, Agnieszka Chabior, Weronika Cieślak, Konrad Gwóźdź, kl. 1Rh – Dominika Rosik, Maja Kaprońska, Sylwia Koper, Paulina Kowalska, kl.2a – Patryk Koncewicz, kl. 2b – Amanda Uramowska, Aleksandra Kulasek, Adrianna Kamińska, Dominika Koza, Adrianna Grzegorczyk, Agata Latos, Dominika Józefowicz, Aleksandra Skóra, Klaudia Kwiecień, Karolina Fendrych, Katarzyna Cebulska, kl. 2c – Patrycja Borowska, Daria Cicha, Natalia Rak, kl.2L – Izabela Płaskoń, Kamila Sygut, Kinga Kot, kl. 3Lh – Katarzyna Radomska, kl. 3lb – Tatiana Jeżewska, i Martyna Fendrych.

Uczniowie ZSP nr 1 w sumie uzbierali 10 685,66 zł. Najwięcej znalazło się w puszce Katarzyny Radomskiej - 1266,46zł.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom!

• Małgorzata Wielińska