Szlachetna Paczka "Konarskiego"
13-12-2015

Już po raz drugi dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie przyłączyli się do akcji „Szlachetna paczka”. Wybrana rodzina otrzymała przedmioty, które są niezbędne w jej codziennym funkcjonowaniu, a zarazem niemożliwe do osiągnięcia z powodu problemów finansowych. Obdarowana rodzina otrzymała m.in. artykuły gospodarstwa domowego, odzież, obuwie oraz dodatkowo podstawowe artkuły spożywcze. Wolontariusze wręczając paczki z „darami” nie kryli wzruszenia wynikającego ze szczęścia i wdzięczności członków wybranej rodziny.

A oto słowa podziękowania od obdarowanej rodziny skierowane do całej społeczności szkolnej:„Chcielibyśmy podziękować z całego serca ludziom, którzy przygotowali dla nas taką piękną paczkę. To dla nas nie tylko rzeczy. Dzięki WAM mamy nadzieję na lepsze jutro, wiemy, że ktoś w nas wierzy, że odbijemy się od dna. Jesteście dla nas obcymi ludźmi, ale czujemy jakbyście byli naszymi osobistymi aniołami, które nam pomogły. Dzięki WAM darczyńcom spędzimy święta w taki sposób w jaki zawsze chcieliśmy święta spędzić, nie będziemy musieli się martwić, że braknie nam żywności. Nie zapomnimy WAM tego, że mieliście chęć niesienia pomocy i takiej pomocy nam udzieliliście”.

Wszyscy chcemy się czuć potrzebni, ale nieść pomoc prawdziwie lubi niewielu. Nasza społeczność szkolna pokazała, że potrafi nieść pomoc potrzebującym. Jest to wspaniała akcja, która uczy nas wszystkich wrażliwości na drugiego człowieka. Mam nadzieję, że za rok znowu uda nam się uczestniczyć w tej akcji.

Wszystkim darczyńcom z Konarskiego dziękujemy z całego serca w imieniu obdarowanej rodziny. Podziękowania kierujemy również do Dyrekcji ZSP nr 1 w Jędrzejowie za bezwarunkowe przychylenie się i bezinteresowne wsparcie niniejszej akcji. Głównym koordynatorem akcji w szkole była pani pedagog Małgorzata Wielińska oraz Katarzyna Radomska zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka nasza wspólna akcja.

• Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego