Ferie na sportowo w "Konarskim"
19-01-2016

Dnia 19.01.2016, już po raz drugi w naszej szkole odbyły się "Ferie na sportowo". Gimnazjaliści z powiatu jędrzejowskiego wzięli udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Tak jak w zeszłym roku zawody odbyły się z inicjatywy dyrekcji szkoły i nauczycieli wychowania fizycznego. Celem turnieju było stworzenie młodzieży warunków do aktywnego spędzenia czasu w trakcie ferii zimowych. Gimnazjaliści przybyli licznie a i publiczność dopisała.

W turnieju wzięło udział 80 uczniów z siedmiu szkół:

1. Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie,
  2. Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie,
  3. Gimnazjum w Mierzwinie,
  4. Gimnazjum w Motkowicach,
  5. Gimnazjum w Nagłowicach,
  6. Gimnazjum w Oksie,
  7. Gimnazjum w Miąsowej.

Gimnazjaliści rywalizowali w dwóch grupach, mecze choć zacięte były wyrównane i odbywały się z zasadami fair play. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie,

II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie,

III miejsce -Gimnazjum w Oksie.

Królem strzelców turnieju został Sebastian Baran z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie, a najlepszym bramkarzem Bartosz Celary z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie.

Podsumowując, nasuwa się stwierdzenie, że turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, więc trzeba go będzie wpisać do kalendarza imprez sportowych szkoły.

Organizatorzy turnieju dziękują opiekunom drużyn za przybycie i przygotowanie młodzieży do zawodów. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują także Jarosławowi Owczarkowi - uczniowi klasy 3i, za zaangażowanie i pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

• Marzena Magiera-Albin