Noc Biologów 2016
15-01-2016

Tuż przed feriami zimowymi 15 stycznia 2016 roku pasjonaci biologii z naszej szkoły uczestniczyli w „Nocy biologów” zorganizowanej przez pracowników Instytutu Biologii na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W imprezie wzięli udział uczniowie klasy 1b oraz 2b (44 osoby) o profilu biologiczno –medycznym.

Uczniowie pod opieką naukowców mogli wykonywać doświadczenia, prowadzić obserwacje mikroskopowe, zadawać pytania czy też wziąć udział w dyskusji. Zajęcia odbywały się w laboratoriach, pracowniach badawczych oraz salach wykładowych wyposażonych w nowoczesny sprzęt.

Była to wyjątkowa okazja aby choć przez chwilę stać się naukowcem, przyrodnikiem a nawet detektywem. Uczniowie poznawali tajemnice naszych ptaków, przedziwny świat grzybów i porostów, naukowcy wyjaśniali z czym zmaga się alergik, dyskutowano czy warto się szczepić.

Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia laboratoryjne „Otwieramy serce przed Tobą”, w czasie których odbywała się sekcja serca ssaka. Po 4 godzinach uczestnictwa w różnych formach zajęć uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.

• Bożena Smorąg