Konkursy i Olimpiady

V Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu
08-02-2016

V Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany cyklicznie przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przebiegał w tym roku pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie! Szanuj prawo autorskie i chroń dane osobowe w sieci".

W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięli uczniowie z klasy 2er: Roksana Pisarek, Emanuela Skierska, Igor Górski, Justyna Zawilińska, Bartłomiej Niedziela i Piotr Ponicki, którzy w dniu 8 lutego odwiedzili, wraz z opiekunem Arturem Ślizem, kielecką uczelnię i skorzystali z przygotowanych dla nich zajęć w formie wykładów i warsztatów.

Tematem zajęć przygotowanych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych była głównie cyberprzestępczość i jej skutki prawne oraz zagrożenia związane z uzależnianiem się od Internetu. Dla nauczycieli-opiekunów program imprezy przewidywał wykład o "Młodej polszczyźnie w Internecie" oraz prezentację narzędzi wspierających codzienną pracę nauczyciela i zajęcia warsztatowe prowadzone przez przedstawiciela Wydawnictwa Helion.

Najbardziej emocjonującym punktem programu tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu było rozstrzygnięcie konkursu "Lepszy Internet zależy od Ciebie! Szanuj prawo autorskie i chroń dane osobowe w sieci", który był organizowany w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych naszej szkole przypadło wyróżnienie za film, który przygotowali: Emanuela Skierska, Roksana Pisarek i Igor Górski.

• Artur Śliz