Konkursy i Olimpiady

Olimpijczycy z "Konarskiego" najlepsi w konkursie PKO Banku Polskiego
21-12-2015

Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie, pokonali setki liceów i techników z całej Polski zwyciężając w konkursie PKO Banku Polskiego „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym”. W tegorocznej edycji przyznano prawie 100 nagród, w tym bony wartościowe do sieci salonów Empik, kamery GoPro HERO oraz zestawy multimedialne dla szkół.

Trening dla Olimpijczyków

Konkurs „Przygotuj się do Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym” dostępny był w formie aplikacji quizowej na Facebook’u banku. Rywalizacja rozegrana została w dwóch 3-tygodniowych etapach. Aby zdobyć nagrodę należało wykazać się wiadomościami z zakresu współczesnej historii i politycznego ładu międzynarodowego oraz odpowiedzieć poprawnie na jak najwięcej pytań w ciągu 300 sekund. Udział w zmaganiach mogli wziąć wszyscy, którzy chcieli sprawdzić się w quizie, o którego wysoki poziom trudności zadbał Uniwersytet Warszawski.

Motywacja a klucz do sukcesu

- Pierwszym i najważniejszym krokiem, który warunkuje sukces jest zmotywowanie i zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w konkursie €“ mówi Barbara Terczyńska, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. - Co robić by zwyciężyć? - trzeba zapoznać się z regulaminem konkursu, mieć wiedzę ogólną o świecie, znać bieżące wydarzenia, posiadać umiejętność szybkiego myślenia i łączenia faktów a także dobry refleks - dodaje. Nagrodą główną dla szkół był zestaw multimedialny, w którego skład wchodziły: tablica interaktywna oraz rzutnik. Wygrało liceum, którego uczniowie zdobyli w sumie najwięcej punktów i najwyższe miejsce w rankingu rywalizujących ze sobą placówek oświatowych.

Inwestycja w „młodych”

PKO Bank Polski od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim przy organizacji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a od czterech lat na facebookowym profilu prowadzi konkurs dostępny dla wszystkich. -€“ Angażujemy się w projekty inicjowane przez uczelnie i organizacje studenckie, wspieramy inicjatywy promujące naukę, kreatywne myślenie oraz rozwój i edukacje młodzieży. Dlaczego? Jako bankowcy wiemy, że dobra inwestycja procentuje i z czasem przynosi korzyści, a młodzi ludzie to nasz największy kapitał na przyszłość -€“ mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

Wręczenie nagrody odbyło się 21 grudnia 2015 roku w ZSP nr 1 w Jędrzejowie. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele PKO Banku Polskiego.

• Barbara Terczyńska, Olga Rasińska