Konkursy i Olimpiady

XI Olimpiada Przedsiębiorczości
03-03-2016

Dnia 3 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się XI edycja Olimpiady Przedsiębiorczości.

Olimpiada to nowoczesny projekt o społecznym i przedsiębiorczym charakterze mającym status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Program olimpiady składał się z dwóch bloków tematycznych stałego i zmiennego. Stały blok tematyczny obejmował różne obszary z zakresu przedsiębiorczości, natomiast blok zmienny dotyczył tematyki nowych przewag konkurencyjnych – technologii, informacji i społeczności.

Naszą szkołę w olimpiadzie reprezentowały 2 osoby: Monika Kasperczyk z klasy 3 e i Dariusz Wachowicz z klasy 4 e.

Podczas pobytu na uczelni uczniowie wraz z opiekunem wysłuchali 2 wykładów. Pierwszy wykład dotyczył nowych modeli biznesu wykorzystujących ekonomię dzielenia się i możliwości e – komunikacji, który poprowadził dr Adrian Pyszka. Drugi wykład pt. „Innowacyjność a wartość organizacji” poprowadził dr Bartłomiej Gabryś.

• Paulina Haja