Konkursy i Olimpiady

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej
02-03-2016

02 marca 2016r w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Kinga Kot, Piotr Nowak, Patryk Raczyński z klasy 2L oraz Kamil Mularczyk, Patryk Olszewski i Arkadiusz Trela z klasy 3L.

Konkurs, który patronatem objęły m.in. firmy z branży logistycznej- Raben i DHL to przedsięwzięcie skierowane do uczniów z całego kraju, którzy kształcą się w zawodach- technik logistyk i technik spedytor. Głównymi nagrodami był Złoty Indeks Wyższej Szkoły Biznesu oraz staże w dużych firmach branży logistycznej.

W czasie konkursu uczniowie zmierzyli się z 60- minutowym testem składającym się z 25 pytań zamkniętych (za odpowiedź błędną punkty ujemne) i 5 otwartych. Podczas oczekiwania na wyniki odbyły się wykłady na temat najnowszych technologii wykorzystywanych w pracy logistyka m.in. technologii radiowej identyfikacji RFID.

Wśród około 250 uczestników nasi reprezentanci zanotowali dobry wynik:

• Arkadiusz Trela - miejsce 14
  • Kinga Kot - miejsce 16
  • Kamil Mularczyk - miejsce 19
  • Piotr Nowak - miejsce 26
  • Patryk Raczyński - miejsce 37
  • Patryk Olszewski - miejsce 37

Więcej informacji o Konkursie - http://www.wsb.edu.pl/vi-ogolnopolski-konkurs-wiedzy-logistycznej-za-nami,new,mg,100.html,9569

• Bartosz Grudzień