Konkursy i Olimpiady

Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach
08-03-2016

Dnia 8 marca 2016 roku na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Uczestniczyło w nim nieco ponad 200 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Monika Kasperczyk, klasa 3e
  2. Dawid Koper, klasa 3e
  3. Dariusz Wachowicz, klasa 4e

Uczniowie w zadaniu finałowym mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań prawda/fałsz oraz 10 pytań wielokrotnego wyboru. Celem Olimpiady Wiedzy o Bankach jest podniesienie jakości nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych w Polsce, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami dotyczącymi depozytowych, kredytowych i rozliczeniowych produktów bankowych, rozwijanie umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi oraz powierzonymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań finansowych oraz znajomości systemu bankowego.

Niestety z przyczyn niezależnych od Organizatora po egzaminie wystąpiły kłopoty, które uniemożliwiły przeprowadzenie finału tj. sprawdzenie prac i podanie ich do publicznej wiadomości, dlatego wyniki zmagań uczniów poznamy po 25 marca i wtedy dowiemy się czy nasz trójka pojedzie w kwietniu na galę Finałową do Poznania.

Korzystając z okazji zwiedziliśmy Poznań przy okazji świętując Dzień Kobiet.

• Anna Krempińska