Rekolekcje Wielkopostne
02-03-2016

W dniach 29 luty – 2 marca 2016 roku cała wspólnota uczniowska przeżywała Rekolekcje Wielkopostne w parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, na terenie, której znajduje się nasza szkoła. W tym roku nauki rekolekcyjne poprowadził Ojciec Henryk Kowalczyk.

Dni rekolekcji każdy przeżywał na swój sposób, ale dla wszystkich był to czas refleksji, czas zatrzymania się na chwilę, odłożenia w kąt doczesnych spraw, by móc w pełni skupić się na tym, co w życiu najważniejsze – na pogłębianiu naszej wiary i więzi z Jezusem Chrystusem.

Ojciec rekolekcjonista przypomniał nam prawdziwy obraz Boga, zwrócił uwagę na to, jak ważne jest przebaczanie w naszym życiu. Dzięki wygłoszonym naukom rekolekcyjnym każdy z nas zadał sobie pytania: "Kim jest dla mnie Bóg?" i "Czy ja Go naprawdę znam?".

W czasie Mszy świętej wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby spełnić jeden z warunków odpustu zupełnego. Rekolekcje zakończyły się ciepłymi słowami płynącymi prosto z serca skierowanymi do całej społeczności szkolnej. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała Pani Katechetka Agnieszka Bugajska oraz ksiądz Jerzy Zawłocki wraz z uczniami.

Oby radosne Święta Paschalnej Ofiary, przyniosły wszystkim miłość w codzienności, nadzieję w bezradności i wiarę w chwili wątpliwości. A Zmartwychwstały Pan niech obdarza radością i pokojem każdego dnia.

• Dorota Wachowicz