Konkursy i Olimpiady

Elektryzująca Pasja - mamy finalistę!
21-03-2016

21 marca 2016 roku wyłoniono finalistów konkursu Elektryzująca Pasja. W konkursie tym naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Marcin Trojak z klasy 3i oraz Piotr Kuśmierz z klasy 2a. Tym bardziej jest mi miło ogłosić, że i w tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim będziemy mogli zaprezentować pracę naszego ucznia podczas finału konkursu. Piotr Kuśmierz został wytypowany do grona 15 najlepszych pasjonatów w Polsce jako jedyny z województwa świętokrzyskiego co już jest dużym sukcesem. W swojej pracy zatytułowanej ”Wszechobecna elektronika” pokazał wykonanie alarmu laserowego oraz przewodowy zapalnik wyrobów pirotechnicznych. Piotr interesuje się mechaniką, projektowaniem i tworzeniem urządzeń elektro-mechanicznych a także programowaniem i obróbką audio-video. Które miejsce zdobył, okaże się już 15 kwietnia we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczysta gala finałowa na którą pojedzie z koordynatorką konkursu w szkole - Anną Krempińską. Podczas gali zostanie nagrodzona za swoje hobby i umiejętności 15-tka największych pasjonatów w Polsce.

Konkurs ten ma na celu znalezienie, nagrodzenie i wypromowanie Pasjonatów – uczniów, którzy poświęcają się swojemu hobby i traktują je jak prawdziwą pasję. Konkurs realizowany jest nieprzerwanie od 2007 r. W 2015 r. ELEKTROTIM S.A., wraz z partnerami społecznymi, rozpoczęła już po raz dziewiąty poszukiwania pasjonatów, wśród młodzieży szkolnej. Zadaniem konkursowym było stworzyć projekty konkursowe nt. dowolnej pasji i przekonać jury konkursowe, że jest to wyjątkowe, prawdziwe i całkowicie pochłaniające ich hobby. Najlepsi uczniowie otrzymają wartościowe nagrody, dyplomy i staże zawodowe. Będą mieć też możliwość zaprezentować swoje prace konkursowe w Ratuszu Miejskim we Wrocławiu, w Galerii Pasjonatów.

Już teraz zapraszam wszystkich uczniów mających różne pasje do wzięcia udziału w tym konkursie w kolejnym roku szkolnym. Naprawdę warto!

• Anna Krempińska