XII Festiwal Nauki w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej
16-03-2016

Dnia 16 marca uczniowie 1 i 3 klasy technikum logistycznego wdzieli udział w wycieczce przedmiotowej do Dąbrowy Górniczej na XII Festiwal Nauki organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu.

W trakcie festiwalu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w debacie panelowej pt. „Od nędzy do pieniędzy”, którą poprowadziła znana dziennikarka i publicystka – Dominika Wielowieyska. W gronie panelistów debaty znaleźli się również: prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, prof. dr hab. Marek S. Szczepański oraz praktycy biznesu z Polski i zagranicy: Gerard Fink i Mike Musil.

Dodatkowo w trakcie pobytu w Wyższej Szkole Biznesu przyszli logistycy mieli możliwość zwiedzenia uczelni oraz zapoznania się z działalnością i dokonaniami Koła naukowego IT Logis, dzięki któremu mogli dowiedzieć sie między innymi o nowoczesnych systemach komisjonowania (Pick by light) zintegrowanych z WMS, możliwościach programu symulacyjnego FlexSim (optymalizacja procesów logistycznych), czy wydruku dowolnej treści w kodzie kreskowym.

Uczniowie podczas wycieczki zdobyli wiele ciekawych wiadomości i umiejetności związanych z ich kierunkiem kształcenia, z których na pewno skorzystają w dalszych etapach kształcenia zawodowego.

• Marcin Bielecki