Boski w Konarskim
08-04-2016

W piątek 08.04.2016r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jędrzejowie gościł Tomasz Karolak - Ludwik Boski z serialu "Rodzinka.pl", sławny aktor teatralny i filmowy, wokalista zespołu "Pączki w Tłuszczu" oraz założyciel i dyrektor artystyczny teatru "IMKA".

Wiadomość, że szkołę odwiedzi tak znany artysta zelektryzowała całą społeczność szkolną. Uczniowie z niecierpliwością czekali na celebrytę. Wizyta zaplanowana została z myślą o tych, którzy chcieli zagłębić się w tajniki aktorstwa i poznać szczegóły pracy aktora od tzw. „kuchni”, a przede wszystkim zobaczyć na żywo osobę ze szklanego ekranu.

Spotkanie z ciekawym człowiekiem jest zawsze inspirującą, niezapomnianą lekcją. W czasie 1,5 godzinnego spotkania, nasz Gość opowiadał o niełatwych początkach swojej kariery, specyfice pracy w teatrze, o jego zakulisowych wydarzeniach. W sposób pełen ekspresji i humoru wspominał meandry swojej artystycznej drogi, udział w najciekawszych produkcjach filmowych. Nie starał się idealizować swojego życia, przedstawił je takim, jakie jest. Nie zabrakło także cennych wskazówek i rad kierowanych do młodych ludzi. Chętnie odpowiadał na wszystkie zadawane mu pytania, a było ich mnóstwo.

Na zakończenie, oblegany przez swoich młodych fanów, rozdał rekordową ilość autografów. Zaprosił także młodzież Konarskiego do swojego teatru oraz na plan filmowy „Rodzinki.pl”. Jego bezpośrednie podejście do młodzieży, życzliwość i otwartość zaowocowały także wspólnymi zdjęciami. Gdy ostatecznie opuszczał mury naszej szkoły, można było odnieść wrażenie, że jeszcze się spotkamy…

• Anna Równicka