Konkursy i Olimpiady

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
12-04-2016

W dn. 12.04.2016 r. w jędrzejowskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe turnieju.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyniki turnieju przedstawiały się następująco:

I miejsce - Sebastian Jaworski ZSP nr 1 w Jędrzejowie

II miejsce - Magdalena Wójcicka LO w Sędziszowie

III miejsce - Krzysztof Lis LO w Małogoszczu

Zwycięzca z naszej szkoły - Sebastian Jaworski będzie reprezentował powiat jędrzejowski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 27.04.2016 r. w Wojewódzkiej Komendzie PSP w Kielcach.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

• Teresa Segieta