Targi Edukacyjne
17-03-2016

Na Tegoroczne Targi Edukacyjne młodzież naszej szkoły pojechała 17.03.2016 do Krakowa i 22.03.2016 do Kielc. Po raz pierwszy Targi Edukacyjne w Krakowie odbyły się w nowej lokalizacji EXPO Kraków pod nazwą "Festiwal Zawodów w Małopolsce". Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół wyższych, średnich oraz zawodowych z Polski i zagranicy min. Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i nawet odległej Japonii.

Warto wspomnieć, że na poszczególnych stoiskach z ofertą praktyk, staży i pracy pojawili się przedsiębiorcy z 9 branż min. Policji, Straży, Wojska, Lotnictwa. W wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej pomagali doradcy zawodowi, badając predyspozycje i kompetencje zawodowe zwiedzających targi uczniów.

Opiekę sprawowały: B. Terczyńska, E. Banasiewicz-Szczygieł, P.Haja, A. Nawrot, A. Garus.

• Barbara Terczyńska