Warsztaty Gumtree ”Start do kariery”
29-04-2016

29 kwietnia uczniowie klas 2a, 2er i 3e mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji pokazowej z rekruterem - Agnieszką Szefer z Krakowa dotyczącą wchodzenia na rynek pracy, planowania kariery, pisania CV i listu motywacyjnego, rozmów rekrutacyjnych, networkingu oraz podstaw zakładania działalności gospodarczej. Spotkanie to zostało zorganizowane dzięki serwisowi GUMTREE POLSKA, który cyklicznie realizuje kampanię społeczną ”Start do kariery” mającą na celu aktywizację zawodową młodych osób, wchodzących na rynek pracy. III edycja programu zrealizowana została pod hasłem „Absolwentki z fachem w ręku” i skierowana do uczniów oraz absolwentów szkół zawodowych i techników.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono młodym kobietom, które rozpoczynają karierę zawodową. Gumtree.pl ma zamiar wywrzeć realny wpływ nie tylko na ścieżkę zawodową setek kobiet w całej Polsce, ale również przyczynić się do zmian systemowych, mających wpływ na kształt całego rynku pracy. Od roku 2015 zmieniono formułę programu. Głównymi punktami pozostały warsztaty kariery organizowane w szkołach w całej Polsce. Dodatkowo zorganizowane zostaną wizyty studyjne w lokalnych zakładach pracy a szkoły, które przystąpią do programu, dostaną certyfikat ”Szkoła na dobry start”.

Koordynatorem programu w szkole jest Anna Krempińska.

• Anna Krempińska