Ruszył kolejny Unijny Projekt w „Konarskim”
15-03-2016

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie przystąpił do realizacji projektu finansowanego z funduszy unijnych „Edukacja zawodowa - szansą na lepsze jutro”, w ramach którego uczniowie technikum, jesienią tego roku wyjadą na dwutygodniowe staże zawodowe do Niemiec. W związku z tym dniach 01 - 15.03.2016r. odbyła się rekrutacja do projektu. W ramach tej rekrutacji odbyło się spotkania informacyjno – organizacyjne, na którym asystentki programu przedstawiły szczegółowe informacje o projekcie, regulamin i zasady rekrutacji, dla chętnych rozdano formularze zgłoszeniowe. Uczestnicy wypełniali ankiety, których celem było pozyskanie informacji na temat oczekiwań i sugestii uczniów związanych z realizacją projektu.

Do 15. 03.2016 r. chętni uczniowie z klas I i II w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik hotelarz, technik informatyk oraz technik logistyk składali formularze zgłoszeniowe do projektu. Zgłosiło się 90 uczniów. Po rozpatrzeniu dokumentów Komisja Rekrutacyjna zakwalifikowała do udziału w projekcie 70 osób (42 dziewczyny i 28 chłopców). Podczas posiedzenia Komisji sprawdzono poprawność i kompletność dokumentów zgłoszeniowych. Na podstawie zebranych informacji z dokumentów przyznano punkty zgodnie z zapisami regulaminu oraz sporządzono listy rankingowe dla każdego profilu kształcenia, które są załącznikami do niniejszego Protokołu. W następnym etapie projektu będą odbywały się zajęcia językowe i kulturoznawcze przygotowujące uczniów do wyjazdu.

• Jolanta Tompolska