Sportowa Majówka w Konarskim
24-05-2016

24 maja na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego już trzeci rok z rzędu młodzież gimnazjalna z powiatu jędrzejowskiego rywalizowała w turniejach: piłki siatkowej (dziewczęta) oraz piłki nożnej (chłopcy) o Puchar Dyrektora Szkoły.

W imprezie wzięło udział po sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

Piłka nożna:

Gr. I

1. Gimnazjum nr 1
  2. Gimnazjum w Mierzwinie
  3. ZSP nr 1

Gr. II

1. Gimnazjum nr 2
  2. Gimnazjum w Motkowicach
  3. Gimnazjum w Miąsowej

Piłka siatkowa:

Gr. I

1. Gimnazjum nr 1
  2. Gimnazjum w Miąsowej
  3. ZSP nr 1

Gr. II

1. Gimnazjum nr 2
  2. Gimnazjum w Mierzwinie
  3. Gimnazjum w Nagłowicach

W meczach finałowych zagrały uczennice z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Miąsowej oraz uczniowie z Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2. Po zaciętej i pełnej emocji walce najlepsze okazały się dziewczyny z Gimnazjum nr 2 i chłopcy z Gimnazjum nr 1. Trzecie miejsce w turnieju zajęły zawodniczki z Gimnazjum nr 1 oraz piłkarze nożni z Gimnazjum w Mierzwinie.

Najlepszą siatkarką została Klaudia Główczyńska z Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie, natomiast królem strzelców został Michał Ciosk z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie.

Puchary dla najlepszych trzech drużyn oraz statuetki dla wyróżnionych zawodników wręczył Dyrektor Szkoły pan Władysław Równicki, a rywalizację sportową zakończono w miłej atmosferze podczas wspólnego grillowania.

Do zobaczenia za rok!

• Nauczyciele wychowania fizycznego