Warsztaty w Fundacji Camposfera
10-05-2016

W dniach 9-10 maja 2016 r. w ramach projektu Edukacja zawodowa – „Szansa na lepsze jutro” odbyły się warsztaty integracyjno-kulturowe w języku angielskim zorganizowane w siedzibie fundacji Camposfera w Klimontowie. Udział w wyjeździe wzięli uczestnicy projektu: technik logistyk, informatyk, hotelarz, ekonomista i organizacji reklamy pod opieką pani Jolanty Tompolskiej, pani Katarzyny Szydłowskiej, pana Marcina Białka i pana Marcina Bieleckiego. Warsztaty prowadził prezes fundacji pan Jakub Kubiec wraz z wolontariuszami z Portugali - Fabio Moreira i z Włoch - Nicolo Bortolatto.

Zajęcia były prowadzone metodami aktywizującymi a czasem nieformalnymi (praca w małych grupach, burza mózgów, itp). Uczestnicy w trakcie wykonywania różnych ćwiczeń musieli wykazać się kreatywnością a przede wszystkim znajomością języka angielskiego. Jedną z atrakcji wyjazdu było przygotowane przez organizatorów ognisko. Zajęcia pozwoliły uczniom zyskać pewność siebie w rozmowach z obcokrajowcami, zwiększyć umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz zintegrować uczestników. Warsztaty prowadzone były z udziałem muzyki jako środka do rozwoju kreatywności i twórczego myślenia.

Osoby zaangażowane w prowadzenie wykładów pomogły uczestnikom poznać kulturę i stereotypy związane z innymi krajami. Przeprowadzone warsztaty były jednymi z cyklu zajęć przygotowujących uczniów do dwutygodniowych praktyk w Niemczech, które odbędą się we wrześniu tego roku w ramach projektu.

Kilka słów o fundacji: Fundacja Camposfera współpracuje z wieloma organizacjami, m.in. z kieleckim Centrum Wolontariatu. Instytucja prowadzi długo- i krótkoterminowe młodzieżowe wymiany międzynarodowe.

• Jolanta Tompolska