„Konarski” z pasją i pełen pasji…
01-06-2016

„Brama na wciąż otwarta, przechodniom ogłasza,

że gościnna i wszystkich w gościnę zaprasza.”

Gwar, barwny tłum, harmonia dźwięków, plejada zaskakujących i oryginalnych pomysłów, szumiąca, a czasem rozśpiewana kaskada informacji - płynący korytarzami radosny tłum gimnazjalistów – tak wyglądały dwa pierwsze czerwcowe dni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Pierwszego i drugiego czerwca 2016 roku korytarze Szkoły wypełniły się po brzegi ciekawymi oferty edukacyjnej uczniami ostatnich klas gimnazjalnych.

Wśród zwiedzających i zatrzymujących się przy poszczególnych stanowiskach młodych kandydatów do dalszej edukacji byli, wkrótce, Absolwenci Gimnazjów nr 1 i nr 2 w Jędrzejowie, Gimnazjów w Boleścicach, Węchadłowie, Wodzisławiu, Oksie, Sobkowie, Złotnikach, Słupii Jędrzejowskiej, Mierzwinie, Motkowicach, Nagłowicach, Sędziszowie.

A działo się wiele w murach Szkoły, popularnie zwanej „Konarskim”. Obok codziennej pracy, która swym zwykłym i kojącym rytmem toczyła się w klasach, gimnazjaliści co rusz natykali się na istne wulkany energii i pasji. Tegoroczne Dni Otwarte przebiegały bowiem pod hasłem „Nasze PASJE”.

Pan Dyrektor Władysław Równicki witał gimnazjalistów prezentując bogatą i różnorodną ofertę edukacyjną, którą Szkoła przygotowała na nowy rok szkolny.

Zwiedzając kolejne stanowiska, coraz mocniej można było utwierdzić się w przekonaniu, że „Konarski” to kuźnia ludzi – pasjonatów. Ich różnorodność i bogactwo jawiły się naprawdę imponująco. Stoiska poszczególnych profili pełne były ciekawostek i dowodziły kreatywności osób, które je przygotowały. Co szczególne i wyjątkowe – harmonijnie splatały się pasje uczniów i nauczycieli. Wśród osób prezentujących swoje hobby, chociaż wspinaczka górska to nie tyle hobby, co Miłość, był i Pan Michał Apollo, częsty gość Szkoły.

Klasa politechniczna

Klasa ekonomiczno-prawna

Klasa biologiczno-medyczna

Technik ekonomista

Technik informatyk

Technik logistyk

Technik organizacji reklamy

Technik hotelarstwa

Podróżnik i himalaista pan Michał Apollo

Uczniowie i nauczyciele prezentowali swoje zainteresowania oraz wiedzę, którą zdobywają na różnorodnych kierunkach i profilach. Pokazy motocykli – łączące pokolenia, bo swoje lśniące motory wystawili na hol i uczniowie i ich nauczyciele, wystawa prac plastycznych i fotografii, ciekawostki i zabawy związane ze specjalizacjami, gra edukacyjna „GeoKONARgra” oraz konkursy, scenka „ La boheme – cyganeria” pulsująca życiem artystycznej gromady, oddająca klimat „la belle epoque” okrzykiem „Evviva l’arte!”, a także energetyczny pokaz taneczny– świadczą, że „Konarski” doskonale rozumie i wciela w życie nieśmiertelną zasadę epoki, w której żył Patron Szkoły – „Uczyć bawiąc”.

Szkolny zespół muzyczny

Pan Marek Pułka prezentuje kolekcję motocykli

Ratownictwo medyczne też może być pasją

Efekty twórczości naszych "pasjonatów"

Taniec jako pasja - czemu nie!

A tu można poczuć atmosferę impresjonistycznego Paryża

GeoKONARgra to przebój tegorocznych Dni Otwartych

Gimnazjaliści chętnie zwiedzali także szkolne pracownie zwracając uwagę na ich nowoczesne wyposażenie oraz zadając pytania prowadzącym zajęcia nauczycielom.

Jak wielkie wrażenie na zwiedzających Szkołę zrobiła prezentacja placówki, ogrom i różnorodność oferty edukacyjnej, a przede wszystkim pokazanie tej „ludzkiej” i pozaszkolnej twarzy uczniów i nauczycieli, pasjonatów ciekawych świata, posiadających zainteresowania daleko wykraczające poza kierunki, którymi się zajmują, na których zdobywają wiedzę, niech świadczą wypowiedzi zwiedzających Szkołę gimnazjalistów:

Dominika i Ola – Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie:

Zainteresował mnie kierunek politechniczny. Najbardziej podobała mi się hala sportowa. Szkoła jest nowoczesna i świetnie wyposażona.

Damian – Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie:

Jestem pozytywnie zaskoczony! Zamierzam złożyć papiery na biol-meda! Z pewnością spotkamy się we wrześniu!

Zdjęcia na ściance to też tegoroczna nowość

Kasia – Gimnazjum w Sędziszowie:

Szkoła zrobiła na mnie ogromne, pozytywne wrażenie. Uczniowie i nauczyciele są bardzo mili i gościnni. Myślę, że spotkamy się we w wrześniu!

Miłosz – Gimnazjum w Słupii Jędrzejowskiej:

O mało co się nie zgubiłem! Ta Szkoła jest ogromna, a jednak dobrze się tu czuję. Świetna atmosfera i klimat. Najbardziej urzekło mnie stoisko informatyków, bo tym się interesuję. Na pewno spotkamy się we wrześniu.

Sądząc po entuzjastycznych ocenach gimnazjalistów, od września, w Naszej Szkole nie będzie pustych ławek szkolnych.

• Anna Sioja