Konkursy i Olimpiady

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
04-11-2013

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG20 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20. W naszej szkole do XII edycji SIGG przystąpiły 4 zespoły - uczniowie klas: 3lp, 1l.

• Paulina Haja