Aktywni uczniowie w Zakopanem
22-06-2016

W środę 22 czerwca grupa najbardziej aktywnych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie udała się na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwsze kroki skierowali ku Sankturarium Matki Bożej Fatimskiej w Krzeptówkach, które zostało wybudowane w podziękowaniu za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 1981.

Drugą atrakcją była malownicza Dolina Kościeliska, jedna z najładniejszych w Tatrach. Dolina rozciąga się od podnóża Tatr aż do grani głównej Tatr. Po kilku godzinach wędrówki młodzież udała się na podbój jednego ze wzniesień Pasma Gubałowskiego - Butorowy Wierch (1160 m n.p.m.).

Po blisko 20 minutach jazdy koleją linową krzesełkową uczniowie ruszyli z Polany Butorowego grzbietem do górnej stacji Gubałówki, podziwiając przepiękną panoramę Tatr. Zjeżdżając kolejką na dół z Gubałówki udali się na najsłynniejszą ulicę Zakopanego – Krupówki.

Na zakończenie uczniowie udali się na pyszny obiad rodem z kuchni góralskiej do Karczmy Sywor w Kościelisku.

Zmęczeni, ale bogatsi o nowe wrażenia młodzi konarszczanie wrócili do Jędrzejowa.

• Magdalena Prusicka