Logistycy na XXIV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego
09-09-2016

9 września 2016 r. pełnoletni uczniowie klasy 3L i 4L pod opieką Jolanty Tompolskiej i Bartosza Grudnia wzięli udział w wycieczce przedmiotowej na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odbył się w Kielcach.

Na stoiskach militarnych rozmieszczonych na 24 tys. m2 zaprezentowało się 609 firm z 30 krajów. Uczniowie mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań i technologii w zakresie logistyki wojskowości, a także innowacji dotyczących transportu.

Podczas wizyty zwiedzający mogli zobaczyć m.in. 7 śmigłowców, najnowszy sprzęt pancerny, uzbrojenie, pojazdy kołowe i gąsiennicowe, broń, systemy termowizyjne i specjalistyczne urządzenia informatyczne.

Salon Przemysłu Obronnego to nie tylko wystawy ale również seminaria i konferencje, które są okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań w wojsku.

Tegoroczny Salon objęty był Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

• Bartosz Grudzień